Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Artykuły ścierne

( ilość produktów: 30 )

Wysokiej jakości artykuły ścierne to klucz do idealnie gładkich powierzchni. Aby osiągnąć najlepszy efekt zalecamy wykorzystanie materiałów od Blue Dolphin, sprawdzonego i renomowanego producenta wszelakich akcesoriów malarskich, taśm, wałków, artykułów ściernych oraz wielu innych.

W sklepie epicentra.pl znajdziesz szeroki zakres materiałów ściernych różnego rodzaju i gradacji, które wykorzystasz do prac ręcznych. Wykorzystując nasze środki do pracy ręcznej stawiasz przede wszystkim na dokładność i wysoką jakość wykonywanej pracy. Taki rodzaj pracy jest rzecz jasna bardziej pracochłonny, ale tylko w ten sposób mamy pewność, że osiągniemy efekt niebywale gładkich, estetycznych powierzchni. Wszystko co oferujemy w naszym sklepie sprawdzi się podczas prac przy obróbce drewna, farby, płyt ściennych, posadzek oraz gładzi gipsowych.


Artykuły ścierne

Materiały ścierne przydadzą się w przypadku wystąpienia potrzeby wyrównania, zmatowienia, bądź zeszlifowania powierzchni. Rozmaite papiery, kostki i gąbki ścierne przydadzą się do renowacji, czyszczenia i wykańczania. Wybór jest szeroki, dzięki czemu dobierzesz odpowiednie akcesoria do prac remontowo-budowlanych.

Artykuły ścierne dostępne w sklepie epicentra.pl pozwolą Ci na usuwaniu powłok z powierzchni, co pozwoli na przystąpienie do dalszych prac. Z łatwością pozbędziesz się rdzy, wszelkiego rodzaju klejów, tapet, farb oraz fug.

Jaki materiał ścierny wybrać?

Przed przystąpieniem do prac musimy dokładnie wiedzieć do jakich celów użyjemy materiałów ściernych. Odpowiednio dobrane narzędzia pracy zaoszczędzą ogrom czasu i wysiłku dlatego już na początkowym etapie trzeba zdecydować się jakie artykuły ścierne wykorzystamy w pracy

Z reguły przyjmujemy, że powierzchnie miękkie, takie jak drewno, niektóre tworzywa sztuczne czy metale miękkie traktujemy ściernicami twardymi. Natomiast materiały twarde - miękkimi. Należy pamiętać o tym, że rodzaj materiału ściernego jako wykorzystamy jest uwarunkowane przed rodzaj powierzchni na której muszą odbyć się zabiegi ściernicze.

Papier ścierny

Najpopularniejszy materiał ścierny, który zastosujemy w przypadku różnych powierzchni. Wybór odpowiedniego rodzaju papieru ściernego w dużej mierze zależy od tego, czy pracę zamierzamy wykonać ręcznie, czy przy wykorzystaniu elektronarzędzi oraz materiały jaki mamy zeszlifować.

Papier ścierny wysokiej jakości cechuje się dobrze połączonymi ziarnami, które nie odczepią się od kartonu przy działaniu obciążeń oraz wysokiej temperatury. Ważną kwestią jest również ziarnistość. W zależności od gradacji papieru ściernego wykorzystamy go do różnych powierzchni:

Papier ścierny do drewna - ziarnistość pomiędzy P24 a P400

Papier ścierny do betonu - ziarnistość pomiędzy P20 a P24

Papier ścierny do metalu - ziarnistość między P80 a P500 oraz P800 do P1500

Papier ścierny do lakierowanych powierzchni - ziarnistość od P40 do P1200

Papier ścierny do tworzyw sztucznych i lakieru o wysokim połysku - od P600 do P1200

 

Informacje o stopniu ziarnistości (gradacji) znajdziemy na spodzie papieru ściernego. Gradację (zwaną też granulacją) oznaczona jest literą P oraz towarzyszącą jej wartością. Im wyższa liczba tym ziarno znajdujące się na papierze jest drobniejsze.

Siatka ścierna

Siatki ścierne zyskują coraz większą popularność w strefie budowlanej. Głównym powodem takiego wzrostu jest możliwość szybkiego, wygodnego odpylenia siatki, które wymaga jedynie przedmuchiwania materiału by pozbyć się pyłu pozostałego na siatce. Po takim szybkim zabiegu można od razu wrócić do pracy.

Siatki mogą być również dwustronne. Po starciu jednej strony wystarczy taką siatkę odwrócić i zamontować ponownie na pacę. W wielu przypadkach wykorzystanie siatki ściernej może być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż użycie papieru ściernego.

Kostki i gąbki ścierne

Gąbki i kostki ścierne wykorzystamy przy ręcznych pracach ściernych do szlifowania powierzchni. Artykuły ścierne z tej kategorii pozwolą na wygodną obróbkę drewna, tworzyw sztucznych, metali, plastików i skóry. Sprawdzą się również podczas obróbki szkła czy kamienia, o ile nasyp został wykonany z węglika krzemu.

Nie zaleca się używania ich do większych powierzchni, gdyż oferowane są rozwiązania bardziej ergonomiczne i wydajniejsze. Natomiast przy szlifowaniu wszelkich miejsc trudno dostępnych gąbki i kostki ścierne okażą się niezastąpione.

Wybór odpowiedniej gradacji

Aby osiągnąć oczekiwany efekt i nie marnować czasu na ewentualne poprawki, należy dobrać odpowiedni materiał ścierny o odpowiedniej gradacji, dopasowany przede wszystkim do rodzaju gładzi. Zwykle nie ogranicza się do wykorzystania materiałów ściernych o stałym poziomie ziarnistości, gdyż do takiej pracy należy podchodzić schodkowo.

Przy warstwie o największej chropowatości należy zastosować materiał o większej gradacji, by po pierwszym starciu wykorzystać artykuł ścierny z drobniejszym ziarnami. Jak poprawnie wejść na wyższe wartości granulacji? Po wykorzystaniu materiału o ziarnistości 100, zamiast przeskoczenia na wartość 150 zaleca się użycia granulacji 120, a dopiero potem przejście na 150.

Pominięcie kolejnego "schodka" w procesie szlifowania gładzi tworzy ryzyko, że rysy powstałe podczas wykorzystania grubszego ziarna nie zostaną poprawnie usunięte. Psuje to finalny efekt, gdyż powierzchnia będzie mniej estetyczna.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 59 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Super obsługa, bardzo profesjonalne podejście do klienta.
2024-05-22
Towar zgodny z opisem, produkt dobrze zapakowany.
pixel