Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szafki centralnego ogrzewania

( ilość produktów: 14 )

Przed wybraniem rozdzielacza do swojej instalacji warto wybrać zdecydować się na odpowiednią szafkę centralnego ogrzewania. Jej głównym zadaniem jest ochrona rozdzielacza przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Istnieją dwa typy szafek do rozdzielaczy i w zależności od rodzaju ich montaż będzie się różnił. Dlatego warto w miarę wcześnie zdecydować się na rodzaj instalacji jaki wykorzystamy. Szafka natynkowa będzie zajmowała więcej miejsca wystając ze ściany. Dlatego warto się zastanowić nad odpowiednim miejscem dla takiego rozdzielacza.
Szafka podtynkowa natomiast, wkuwana jest w ścianę dzięki czemu rozdzielacz jest schowany w murze. Zwalnia to znaczną ilość miejsca, a cała instalacja wygląda dzięki temu bardziej estetycznie.

Do wykonania instalacji ogrzewania powierzchniowego będziesz potrzebował również rozdzielacza, rur PE-RT oraz kształtek zaprasowywanych, wszystko to znajdziesz w naszym sklepie epicentra.pl!

Szafki CO

Sercem instalacji grzewczej centralnego ogrzewania jest rozdzielacz. Jego zadaniem jest stabilne rozprowadzenie wody po całej instalacji, by zapewnić optymalną temperaturę pomieszczenia. Aby odpowiednio zamontować taki rozdzielacz, oraz zabezpieczyć go przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi będziemy potrzebowali szafki CO. Jest to czynnikiem kluczowym, gdyż montaż takiej szafki zwiększa bezpieczeństwo instalacji.

Szafki, które posiadamy w asortymencie sklepu epicentra.pl, wykonane są z blachy ocynkowanej. Ten materiał umożliwia montaż szafki z rozdzielaczem w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, czy korozję.

Szafki rozdzielcze - natynkowe czy podtynkowe?

Wyróżniamy dwa rodzaje szafek centralnego ogrzewania, które będziemy mogli wykorzystać do umieszczenia serca instalacji grzewczej centralnego ogrzewania. Będą to szafki natynkowe i podtynkowe.

Szafki natynkowe do rozdzielaczy

Szafki natynkowe umieszcza się przeważnie w miejscach, które nie są pomieszczeniem codziennego użytku - będą to korytarze, lub komórki. Montaż jest bardzo prosty, gdyż wymaga użycia wiertarki i kilku kołków. Należy pamiętać, że skrzynka natynkowa do rozdzielacza produkowana jest w większych rozmiarach, oraz wymaga dodatkowego zabezpieczenia osłoną maskującą. W tym przypadku skrzynka CO wystaje ze ściany i zajmuje znaczną ilość miejsca.

Szafki podtynkowe do rozdzielaczy

Szafki podtynkowe do rozdzielaczy w ostatnich latach zyskują na popularności. Taką skrzynkę wkuwa się w ścianę, dzięki czemu rozdzielacz może być schowany w murze. Zapewnia to większe walory estetyczne, szafka podtynkowa będzie się prezentowała znacznie lepiej niż wariant natynkowy. Idealnie dopasowuje się do wnętrza mieszkania, korytarzu, przedpokoju, jak i innych pomieszczeń. Bez problemu można również kontrolować wysokość i głębokość jej położenia
Szafka CO zawiera ściągany front, dzięki czemu instalator będzie miał możliwość na swobodne zainstalowanie rozdzielacza. Warto jeszcze wspomnieć, że do szafki do centralnego ogrzewania można zakupić specjalne drzwiczki na klucz, by nikt niepożądany nie miał dostępu do głównej części naszej instalacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 19 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-14
Zamówienie zrealizowane bez zarzutów , bardzo szybko i solidnie !
2023-07-03
Jakość zamówienia b. dobra. Krótki czas realizacji. Polecam
pixel