Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Folie i osłony

( ilość produktów: 15 )

Malowanie wnętrza domu bądź mieszkania wymaga nie tylko farby, wałków, pędzli, wygodnych uchwytów, koryt i zdeterminowanej załogi. Folie i osłony będę niezwykle przydatnym materiałem, który wykorzystacie do chronienia podłogi, mebli oraz innego wyposażenia domu przed kontaktem z farbą oraz kurzem powstałym podczas prac remontowych, bądź wykończeniowych.

W sklepie epicentra.pl wyposażysz się w folie malarskie i tynkarskie oraz kurtyny przeciwkurzowe, które przydadzą się przy każdym rodzaju prac remontowych i wykończeniowych. 


Folie i osłony

Odpowiednie przygotowanie do malowania mieszkania skutkuje przede wszystkim wygodną i sprawną pracą, ale również oszczędzi nam problemów, które mogą wydarzyć się podczas robót. Przy pracach remontowych czy wykończeniowych, szczególnie z wykorzystaniem farb, zapraw, czy klejów - możemy się spodziewać dużej ilości kurzu i szybko zasychających zacieków.

Bez odpowiedniej ochrony powierzchni narażamy panele, meble i resztę wyposażenia mieszkania na zabrudzenia, których nierzadko bardzo ciężko się pozbyć. W sklepie epicentra.pl oferujemy szeroki zakres materiałów, które wykorzystacie do osłonięcia obszarów niebędących częścią prac remontowych.

Folie malarskie

Folie malarskie są dostępne w wielu typach, będą różnić się nie tylko grubością i wymiarami. Niektóre folie są samoprzylepne i nie będą wymagały użycia dodatkowych taśm by zabezpieczyć poszczególne powierzchnie przed kontaktem z farbą, a ich odklejenie nie zostawia śladów po kleju.

Wybierając folię malarską należy dopasować ją do charakteru prac. Przy zwykłych pracach malarskich podstawowa, cienka folia wystarczy by osłonić meble przed kontaktem z farbą. Odradza się jednak stosowania jej w przypadku podłóg, gdyż chodząc po materiale bardzo łatwo taką folię przerwać. Naderwana folia nie spełni swojej roli. W przypadku folii średniej szansa na przerwanie jest o wiele mniejsza niż w przypadku folii cienkiej.

Należy jednak pamiętać, że intensywność prac bardzo często będzie wymuszała zakupienie materiału grubego i wytrzymałego. Folia malarska gruba sprawdzi się wyśmienicie dzięki swojej wytrzymałości i elastyczności. Dopiero wtedy największą pewność, że powierzchnie niebędące częścią remontu nie będą narażone na kontakt z klejem, zaprawami, farbami i innymi substancjami tworzącymi trudne do usunięcia zabrudzenia.

Kurtyny przeciwkurzowe

Przy pracach wykończeniowych dobrze jest oddzielić miejsce robót od innych pomieszczeń. Ograniczamy wtedy ilość porządków, jakie będą nas czekać po zakończeniu prac wykończeniowych bądź remontowych. Izolacja pomieszczenia, w którym wykonuje się prace, jest zatem niezwykle ergonomicznym posunięciem. W tym pomogą nam kurtyny przeciwkurzowe, zwane również kurtynami przeciwpyłowymi.

Kurtyny przeciwpyłowe będą idealną osłoną, która odizoluje inne pomieszczenia od miejsca pracy. Jest to świetne rozwiązanie, dzięki któremu kurz gromadzący się podczas np. usuwania warstw tynku nie przeniesie się do innych pomieszczeń w mieszkaniu. Oszczędzimy sobie wtedy dodatkowej pracy i problemów, które mogą powstać jeśli obszar robót ograniczający się do jednego pomieszczenia przenosi pozostałości pracy w postaci kurzu i pyłu do innych części obiektu.

Jaką osłonę wybrać - folia czy kurtyna?

Oczywiście, można do oddzielenia pomieszczenia zastosować również folię w połączeniu z taśmą. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najtańsze i może się wydawać całkowicie wystarczające, jednak prawda jest taka, że nie jest najbardziej efektywne. Każdy podmuch wiatru czy ruch w obszarze - nawet przy dobrze dociążonej, zabezpieczonej taśmą folii - może spowodować, że taka osłona będzie się podnosić. Dodatkowo, przechodzenie przez taką osłonę może być dość uciążliwe, szczególnie gdy mamy zajęte ręce. Wszystkich tych wad można się pozbyć, wykorzystując odpowiednio dobrane kurtyny.

Kurtyny, które posiadamy w sklepie epicentra.pl, oferują przede wszystkim łatwy montaż, wysoką szczelność oraz absolutny komfort użytkowania. Dzięki zamkowi błyskawicznemu przechodzenie przez osłonę nie sprawia problemu i nie wymusza za każdym razem chwilowego demontażu zabezpieczenia. Co więcej - nadaje się do wielokrotnego użytku, więc taka osłona odpowiednio przechowywana może służyć na wiele prac remontowych bądź wykończeniowych w szerokim spektrum czasu.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 35 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-23
Bardzo szybka realizacja i profesjonalna obsługa. Polecam
2023-12-20
szybka i miła obsługa, polecam
pixel