Materiały do suchej zabudowy
( ilość produktów: 13 )Równe i gładkie powierzchnie ściany, trwałość powierzchni i wygodne malowanie - wszystko to osiągniesz wykorzystując materiały, które znajdziesz w sklepie epicentra.pl w kategorii sucha zabudowa. Posiadamy produkty od renomowanych producentów, produkty sprawdzone i oferujące najwyższą jakość w wykańczaniu wnętrz.
W naszej ofercie znajdziesz gładź tynkową, gips szpachlowy, oraz gładź polimerową. Z ich wykorzystaniem w prosty i szybki sposób wyrównasz poziomy ścian i sufitów oraz zapewnisz im gładkość powierzchni, aby ich szpachlowanie i malowanie było procesem prostym i wygodnym.
Materiały do suchej zabudowy
Sucha zabudowa to nowoczesne, lekkie rozwiązania budowlane, wykorzystywane do wykańczania wnętrz. Sklep epicentra.pl oferuje w kategorii chemii budowlanej różnego rodzaju gładzie tynkowe, gipsy szpachlowe i gładzie polimerowe. Czym się wyróżniają i jakie jest ich zastosowanie? Poniższe informacje powinny pomóc Państwu zdecydować się na konkretny produkt.
Gładź tynkowa
Równe i gładkie ściany gwarantują estetykę wnętrza. Do osiągnięcia takiego efektu może posłużyć gładź tynkowa. Gładź tynkowa służy do wykonywania wypraw finalnych na wewnętrznych powierzchniach budynku. Plastyczna, wolnowiążąca masa powstała w wyniku zmieszania z wodą może być aplikowana na powierzchnię. Po związaniu i wyschnięciu tworzy twardą, odporną na zarysowania gładką warstwę. Na taką warstwę bez problemu można aplikować farbę, bądź pokryć ją tapetami.
Wysoki stopień białości i gładkości powierzchni pokrytej gładzią tynkową sprawia, że proces malowania takiej ściany jest wygodniejszy, dzięki czemu koszty takiego przedsięwzięcia będą znacznie obniżone.
Gips szpachlowy
Gips szpachlowy to bez wątpienia niezastąpione spoiwo stosowane w przypadku procesu wykańczania nowego budynku, bądź prac remontowych. Ten materiał pozwoli Ci wypełnić ubytki powstałe w ścianach i podłogach, wszelkie pęknięcia oraz zarysowania, a także wyprowadzić kąty w budynku i skorygować nierówności na powierzchni sufitów czy ścian.
Jak grubo kłaść gips szpachlowy?
Gips szpachlowy można nakładać w grubych warstwach, dopuszczalna grubość takiej powłoki jest zależna od producenta. Taką wartość można znaleźć w karcie technicznej danego produktu. Sugerując się tą statystyką, mogą mieć Państwo pewność, że wyrównanie poziomów ściany bądź sufitu przez nałożenie warstwy o dopuszczalnej grubości będzie w pełni bezpieczne i stabilne. Należy jednak pamiętać, że gips szpachlowy powinno się stosować tylko i wyłącznie wewnątrz budynku, gdyż duży poziom wilgoci negatywnie wpływa na wytrzymałość powłoki gipsowej.
Gładź polimerowa
Gładzie polimerowe przeznaczone są do wykonywania najwyższej jakości, cienkowarstwowych wypraw finalnych na równych powierzchniach. Mogą służyć również do wygładzania bardzo niewielkich nierówności powierzchni. Należy je stosować na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń, które nie są narażone na bezpośredni kontakt z wodą.
Jeśli powierzchnia została już wyrównana i wymaga jedynie wygładzenia, do osiągnięcia optymalnego efektu wystarczy zastosować warstwę gładzi polimerowej mniejszą niż 1 mm. Czyni to produkt bardzo ekonomicznym i wygodnym w użyciu. Nawet jeśli nie zużyjemy całego produktu, szczelne zamknięcie pojemnika pozwala na długi czas przydatności produktu. Dodatkowo proces szlifowania papierem ściernym i siatkami ściernymi jest bardzo prosty. Specjalnie dobrana receptura gładzi polimerowej, jaką znajdziecie w sklepie epicentra.pl, sprawia, że z papierem ściernym pracuje się bardzo gładko i szybko, a lekkość obróbki utrzymuje się do 2 tygodni od momentu nałożenia.
Właściwości gładzi polimerowej
Gładź polimerowa jest niezastąpiona w szpachlowaniu maszynowym, szczególnie przy użyciu agregatów hydrodynamicznych. Może być również aplikowana ręcznie, przy użyciu wałka lub pacy stalowej.
Gładzie polimerowe wykazują się większą odpornością na naprężenia i uszkodzenia mechaniczne od gładzi gipsowych. Trudniej jest je zarysować bądź wgnieść. Warto w takim razie zastosować je na ścianach, które mogą ulegać niewielkim ruchom konstrukcyjnym.