Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wałki i uchwyty malarskie

( ilość produktów: 13 )

Wałki i uchwyty malarskie to podstawowe narzędzia wykorzystywane przez malarzy podczas prac malarskich. Wałki malarskie składają się z cylindrycznej rury z gąbkową lub syntetyczną powierzchnią, która służy do równomiernego rozprowadzania farby na powierzchni. Uchwyty malarskie natomiast służą do trzymania wałków malarskich i umożliwiają precyzyjną pracę.

W naszym sklepie budowlanym epicentra.pl wałki malarskie są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co umożliwia dobór odpowiedniego narzędzia do rozmaitych powierzchni.

Wałki malarskie - co warto wiedzieć?

Wałki umożliwiają nałożenie warstwy farby na dużą powierzchnię ściany, bądź sufitu w bardzo krótkim czasie. Dobry wałek znacznie ułatwia pracę, zapewniając najwyższą jakość rozprowadzania farby. W połączeniu z kratką i kuwetą pozwala na prawidłowe pobranie oraz odsączenie farby, dzięki czemu wałek nie zostawia zacieków i nie powoduje niechcianych chlapnięć. Rozprowadzanie farby jest w tym przypadku równomiernie, a na ścianie nie powstają żadne smugi. Co więcej, wałki malarskie są niesamowicie wydajne, dzięki równomiernym warstwom nakładanej farby - zużywa się jej o wiele mniej niż w przypadku pędzli - czyni to rozwiązanie niezwykle ekonomicznym.

Rozmiary i grubość wałków malarskich

Na rynku znajdziecie wałki w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujecie je do powierzchni dużych, jak i tych małych, np. balustrad czy ram okiennych. Wybór szerokości wałka powinien być dyktowany przez rozmiar powierzchni, jaką mamy do pomalowania. Ale to nie wszystko, warto zastanowić się też nad grubością takich akcesoriów.

Grubość runa rolki malarskiej jest niezwykle ważnym czynnikiem w przypadku powierzchni o różnym poziomie gładkości. Ściany gładkie mogą być bez problemu malowane przy wykorzystaniu wałków malarskich o krótkim runie. W przypadku powierzchni nierównych i chropowatych, do wypełnienia wszelkich szczelin i innych zakamarków będziemy potrzebowali wałków z długim włosiem.

Uchwyty do wałków malarskich

Uchwyt do wałka i jakość jego wykonania pełnią ważną rolę w procesie malowania. Nie ważne jak dobry wałek wybierzemy, jeśli połączymy go z marnej jakości uchwytem, nie osiągniemy oczekiwanych efektów. Dobry uchwyt sprawia, że malowanie przebiega znacznie szybciej i wygodniej. Płynnie obracająca się rolka znacznie poprawia komfort pracy i zmniejsza ilość wysiłku, jaki trzeba poświęcić pracom malarskim. Pewny chwyt i mniejsze męczenie się dłoni to dobrze wykonana, solidna praca, z której każdy będzie zadowolony.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 35 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-18
Super
2023-12-19
Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam.
pixel