Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kształtki zaprasowywane

( ilość produktów: 79 )

Rury pe-rt po podłączeniu do rozdzielacza będą odpowiadały za przyjmowanie i utrzymywanie wody o ustalonej przez nas temperaturze jako część instalacji wodnych, centralnego ogrzewania, bądź ogrzewania powierzchniowego. Aby je połączyć i zapewnić szczelność całej instalacji będziesz potrzebował kształtek zaprasowywanych.

Kształtki zaprasowywane dostępne w sklepie epicentra.pl wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Każda wyprodukowana część przechodzi przez specjalistyczne testy szczelności, by zapewnić jak najlepsze działanie całej instalacji. Znajdziesz u nas kolana naścienne, kolana zaprasowywane, trójniki o różnych średnicach, złączki proste i redukcyjne oraz zawory kulowe premium jak i komplety podtynkowe.

Części które znajdziesz w sklepie epicentra.pl pozwolą Ci na zbudowanie całej instalacji. Oferujemy również rozdzielacze, które zapewnią równomierne rozprowadzanie ciepła, szafki CO używane do zabezpieczenia rozdzielacza przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i rury PE-RT które zostały stworzone z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur.

Kształtki zaprasowywane

Kształtki zaprasowywane będą odpowiedzialne za szczelne, trwałe łączenie instalacji różnego rodzaju. Producenci starają się zaoferować najbardziej wygodne rozwiązania, by proces łączenia instalacji był efektywny, szybki i niewymagający wielkiego wysiłku.

Montaż kształtek zaprasowywanych

Wykorzystanie takiej kształtki jest permanentne, przy użyciu odpowiedniego narzędzia w postaci zaciskarki do złączek. Po takim zabiegu dwa elementy zostaną trwale połączone, a ich rozmontowanie będzie wiązało się ze zniszczeniem połączonych elementów.

Zanim przystąpimy do połączenia z wykorzystaniem kształtek zaprasowywanych, należy się jednak upewnić, że rura będzie odpowiednio przygotowana. Przewód należy przeciąć pod odpowiednim kątem i upewnić się, że cięcie było równe. Następnym krokiem będzie kalibracja przy wykorzystaniu specjalnego kalibratora do rur. Rura musi być odpowiednio sfazowana. Na końcu możemy przystąpić do zabiegu zaciskania złączek z resztą elementów. Gdy wykonamy każdy z wymienionych kroków, dopiero wtedy możemy być pewni, że połączenie będzie poprawnie spełniać swoją rolę. W wyniku czego instalacja będzie szczelna i przetrwa bardzo długi czas.

Zalety wykorzystania kształtek zaprasowywanych

Metoda zaprasowywania jest szczególnie doceniana przez profesjonalnych, doświadczonych instalatorów. Wykorzystanie kształtek zaprasowywanych gwarantuje o wiele szybszą i sprawniejszą metodę łączenia rur w przeciwieństwie do korzystania z elementów tradycyjnych.

Warto też wspomnieć o niebywałej trwałości takich połączeń. Aktualnie jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań na rynku instalacyjnym. Jest to również bardzo bezpieczny sposób montażu, który w przeciwieństwie do spawania i lutowania tradycyjnych złączek metalowych nie stwarza ryzyka pożaru.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 19 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-30
Rewelacja, szybko i przyjemnie. Towar zgodny z opisem
2023-07-04
Obsługa zdecydowanie powyżej moich oczekiwań, zarówno przed zakupem jak i w trakcie.
pixel