Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nadproża ceramiczne

( ilość produktów: 4 )

Wszystkie otwory okienne i drzwiowe, wszelkie wnęki i przejścia będą wymagały wykorzystania nadproży jako wzmocnienia podpierającego konstrukcję. Nadproża umieszcza się równolegle do progu bądź parapetu, co przenosi obciążenie znad otworu na sąsiadujące mury. Tym sposobem konstrukcja jest lepiej wyważona znacznie zmniejszając ryzyko zawalenia.

Odpowiednio dobrane nadproże zaoszczędzi Ci problemów, które mogą pojawić się w przypadku zaniedbania tego aspektu. Źle dobrany materiał naraża powstałe szczeliny na absorbowanie wilgoci, w tych miejscach mogą powstać pęknięcia które zwiększają ryzyko zawalenia się murów. Nasi eksperci pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie i doradzić w przypadku wątpliwości. Zapraszamy zatem do kontaktu w przypadku niepewności bądź pytań jak i do reszty produktów z kategorii "materiały murowe"

Nadproże - jak działa?

Otwory okienne i drzwiowe wymagają odpowiedniego wzmocnienia w postaci nadproża. Wstawia się je równolegle do parapetu, bądź progu w otworze drzwiowym. Zamontowane nadproże przenosi obciążenia na sąsiadujące do otworu mury, zapobiegając przechyleniu się ściany, podpierając całą konstrukcję. Dzięki temu konstrukcja jest lepiej wyważona, zmniejszając ryzyko zawalenia się. Nadproże musi być zatem wykonane z solidnych materiałów, które nie tylko zniosą obciążenia, ale również zapewnią izolację termiczną.
Nadproża montuje się nad każdym otworem w ścianie, który osłabia konstrukcję budynku. Dlatego otwory okienne czy drzwiowe nie są jedynymi miejscami, w których powinno się wstawić nadproża. Otwarte przestrzenie między murami, wszystkie wejścia i wnęki również kwalifikują się do tej kategorii. Przykładem może być brama garażowa, albo bezdrzwiowe przejście między pomieszczeniami.

Jakie nadproże ceramiczne wybrać?

Wybór odpowiedniego nadproża jest niezwykle istotny i zaoszczędzi Ci problemów, które wystąpią, jeśli rodzaj nadproża będzie źle dobrany. Dobrze osadzone nadproże zmniejsza ryzyko pojawienia się zawilgoceń, zapewniając stabilną, bezpieczną konstrukcję. W przypadku źle dopasowanego nadproża, w powstałe szczeliny może wejść wilgoć, zmniejszając wytrzymałość konstrukcji. Może to doprowadzić do pękania, a nawet zawalenia się murów w dłuższej perspektywie czasowej.

Na stronie epicentra.pl będą mogli Państwo wyposażyć się w gotowe żelbetowe nadproża obudowane ceramiką. Takie rozwiązanie zmniejsza nakład pracy potrzebny do odpowiedniego rozłożenia ciężaru w przejściach i otworach okiennych, bądź drzwiowych. Będzie to najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu podczas budowy.

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie produktów, dostępności, jak i możliwości wysyłki zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Podchodzimy do każdego klienta indywidualnie, oferując najlepsze, sprawdzone rozwiązania dopasowane do Państwa potrzeb.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 35 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-23
Bardzo szybka realizacja i profesjonalna obsługa. Polecam
2023-11-30
Rewelacja, szybko i przyjemnie. Towar zgodny z opisem
pixel