Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materiały Wykończeniowe

( ilość produktów: 204 )

Sklep epicentra.pl oferuje szeroką gamę produktów z kategorii materiałów wykończeniowych. Znajdziesz tutaj produkty, które wykorzystasz podczas najbardziej satysfakcjonującego etapu budowy mieszkania - prac wykończeniowych - które nadadzą pomieszczeniom życia oraz koloru, zamieniając wybudowaną konstrukcję w miejsce, które można nazwać domem. Zaopatrzysz się u nas w akcesoria malarskie, folie, osłony i kurtyny, taśmy, oraz suchą zabudowę.


Materiały wykończeniowe

Prace wykończeniowe to jeden z najbardziej satysfakcjonujących etapów budowy domu. To właśnie w tym etapie nadajemy pomieszczeniom charakteru, dbamy o gładkość i poziom powierzchni, a także dobieramy paletę kolorów, która zawita na ścianach i suficie.

Od wykonanej pracy w dużej mierze będzie zależał komfort mieszkańców, bądź osób korzystających z pomieszczenia. Dlatego korzystanie z materiałów wykończeniowych najwyższej jakości jest czynnikiem kluczowym. Na szczęście te rzeczy oraz więcej - znajdziecie w naszym sklepie epicentra.pl.

Sucha zabudowa

Kategoria sucha zabudowa oferuje nowoczesne i lekkie rozwiązania wykończeniowe. Produkty które u nas znajdziesz wykorzystasz do łączenia spoinowania połączeń płyt g-k z taśmą zbrojącą, montażu narożników, uzupełniania ubytków, wyrównywania poziomu i nadania gładkości ścian oraz wykonywania gładkich wypraw finalnych na wewnętrznych powierzchniach budynku. Wykorzystanie odpowiednich materiałów wykończeniowych zwiększa również bezpieczeństwo mieszkania, gdyż systemy suchej zabudowy zapewniają odporność na ogień. Poza tym regulują wilgotność powietrza, i zwiększają izolację akustyczną pomieszczeń.

Poprawne wykończenie powierzchni wewnętrznych znacznie ułatwia malowanie bądź tapetowanie ścian. Wysoki poziom bieli materiałów skutkuje na mniejsze zużycie farby, zanim otrzymasz pożądany efekt. A gładkość powierzchni zostanie doceniona nawet przez najbardziej doświadczonych malarzy budowlanych.

Folie i osłony

Prace wykończeniowe mogą przebiegać gładko i szybko, ale wymaga to odpowiedniego przygotowania. Wybór dobrych produktów do wykorzystania na powierzchniach ścian i sufitów to pierwszy krok, ale należy pamiętać, że prace wykończeniowe - jak każdy inny proces dostosowywania obiektu do warunków użytkowych - pozostawi po sobie niemały bałagan do sprzątania. Aby zredukować ilość pracy i zapobiec powstawaniu pewnych problemów, należy odpowiednio zabezpieczyć obszar robót. Pomogą nam w tym folie i osłony.

Wykonywanie suchej zabudowy jak i proces malowania wymaga zabezpieczenia wszystkich powierzchni, które nie będą częścią prac. Tyczy się to również izolacji pomieszczenia, w którym te prace się odbywają. Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Meble - jeśli nie ma możliwości usunięcia ich z pomieszczenia, trzeba będzie zabezpieczyć je folią. Podczas malowania można spodziewać się przypadkowych chlapnięć. Usunięcie farby z mebli może być uciążliwe, a w zależności od materiału wykonania, taki mebel może zostać również uszkodzony. Należy wybrać folię, która nie przerwie się podczas prac.
  • Podłoga - aby chronić ją przed chlapnięciami farby i zaciekami - należy wykorzystać folię grubą, elastyczną i wytrzymałą. Zbyt cienka folia może zostać bardzo szybko przerwana przez poruszających się pracowników.
  • Izolacja pomieszczenia - warto rozważyć oddzielenie obszaru prac od innych pomieszczeń. Kurz i pył, które unoszą się w powietrzu podczas np. usuwania warstwy tynku mogą przenieść się do innych pomieszczeń. Aby zaoszczędzić znaczną ilość czasu na sprzątaniu, oraz zwiększyć komfort przebywania w pomieszczeniach sąsiadujących, wykorzystamy kurtyny przeciwkurzowe (przeciwpyłowe). Są wyposażone w zamek błyskawiczny, dzięki czemu po zamontowaniu takiej kurtyny w ościeżnicy drzwiowej - przechodzenie przez osłonę będzie proste i szybkie.


Dodatkowo niektóre folie są samoprzylepne, a klej znajdujący się na ich powierzchni nie tworzy uszkodzeń podczas odklejania. W przeciwnym przypadku, do zabezpieczenia folii będziemy korzystali z pomocy różnego rodzaju taśm.

Taśmy malarskie

Taśmy przydadzą się do wszelkiego rodzaju prac malarskich. Pozwolą Ci łączyć i izolować poszczególne elementy podczas prac oraz zabezpieczać powierzchnie podłóg, mebli oraz wyposażenia pomieszczenia w połączeniu z foliami malarskimi. Co więcej, taśmę malarską wykorzystamy również do estetycznego oddzielania kolorów. Odbędzie się to w przypadku tworzenia kolorowych wzorów na ścianie, bądź oddzieleniu koloru ścian od koloru sufitu.

Przy pracach malarskich taśmy pozwolą na ochronę listew przypodłogowych, okien i parapetów, paneli podłogowych, grzejników, jak i framug oraz drzwi przed kontaktem z farbą w razie powstania wszelkich zacieków bądź chlapnięć. Jeśli dobrze dobierzesz rodzaj taśmy malarskiej do odpowiedniej powierzchni, taśma będzie dobrze się trzymała, a jej późniejsze odklejenie nie pozostawi śladów, oraz nie uszkodzi powierzchni, do której była przyklejona.

W sklepie epicentra.pl znajdziecie wiele taśm, ich rodzaje są opisane na stronie kategorii. Warto zwrócić uwagę na ich właściwości i zastosowanie, aby dobrać odpowiedni typ taśmy do danej powierzchni.

Akcesoria malarskie

Podczas malowania należy zaopatrzyć się również w odpowiednie akcesoria malarskie. Wyposażysz się u nas w wałki malarskie i uchwyty z rolką, kuwety na farbę oraz kije teleskopowe.

Ważne jest dopasowanie akcesoriów malarskich do wymiaru prac. W przypadku konieczności pomalowania małej powierzchni zakup większych wałków w zestawie z uchwytem będzie skutkował mniej wygodną pracą. Z drugiej strony w przypadku malowania ścian i sufitów, wyposażenie się w wałek o mniejszej długości tylko zwiększa nakład wysiłku fizycznego jaką trzeba będzie wykonać. Znajdziecie u nas również kuwety, bez których wiele osób nie wyobraża sobie pracy z farbą przy robotach wykończeniowych, oraz kije teleskopowe. Pomogą one w wygodnym malowaniu wyższych partii powierzchni bez korzystania z drabiny.

Praca z akcesoriami malarskimi, które znajdziecie w sklepie epicentra.pl to zapewnienie sobie sprawnej, dobrze wykonanej roboty. Wykorzystując narzędzia wysokiej jakości, można zaoszczędzić sporo czasu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 35 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-18
Super
2024-03-11
Po raz kolejny polecam. Coraz szerszy asortyment, dobre ceny i szybka wysyłka.
pixel