Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozdzielacze mosiężne z przepływomierzami i zaworami termostatycznymi

( ilość produktów: 11 )

Rozdzielacz jest sercem sprawnie działającej instalacji ogrzewania powierzchniowego. Wykorzystuje się go również przy centralnym ogrzewaniu oraz instalacjach zimnej lub ciepłej wody użytkowej.

Zakup rozdzielacza do wykorzystania w ogrzewaniu to inwestycja, która zwraca się z czasem. Rozdzielacz rozprowadza wodę równomiernie, zapewniając stabilną temperaturę pomieszczenia, co prowadzi do znacznie mniejszego zużycia energii.


Oczywiście rozdzielacz jest jedną z części pełnej instalacji. By zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi wybierz szafkę CO, oferujemy szafki natynkowe i podtynkowe. Będziesz potrzebował również rur PE-RT oraz kształtek zaprasowywanych by połączyć wszystko w całość i poprowadzić rury po powierzchni. Sklep epicentra.pl oferuje o wiele więcej, dlatego zapraszamy również do zakupu innych produktów z kategorii materiałów instalacyjnych.

Rozdzielacze mosiężne do podłogówki

System ogrzewania podłogowego, by działać sprawnie, potrzebuje sprawnej, odpowiednio zaprojektowanej instalacji. W systemie działa od kilku do kilkunastu obiegów grzewczych, które ze sobą współpracują, a dzieje się to dzięki specjalnym urządzeniom, jakim są rozdzielacze.

Rozdzielacze mają za zadanie zapewnić odpowiednią temperaturę na każdej pętli, by zapewnić maksymalny komfort cieplny w każdej strefie budynku. Jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż rozdzielacz decyduje o równomiernym rozprowadzaniu ciepła w całej instalacji grzewczej. Odpowiednia dystrybucja ciepła przekłada się przede wszystkim na mniejsze zużycie energii, obniżając koszty eksploatacyjne.

Zalety ogrzewania podłogowego

Największą korzyścią płynącą z takiej instalacji jest równomierne rozłożenie temperatur w ogrzewanych pomieszczeniach. Ogrzewanie płaszczyznowe działa na zasadzie zjawiska promieniowania. W przeciwieństwie do klasycznych grzejników, które dają ciepło przez konwekcję. W wyniku czego temperatura przy podłodze jest wyższa i zmniejsza się ona wraz z odległością do sufitu. Jest to zwykle bardziej komfortowe dla większości ludzi.
Co więcej, ogrzewanie podłogowe jest zalecane szczególnie alergikom i astmatykom. Skutkiem takiej metody ogrzewania jest mniejsza ilość kurzu, która unosi się we wdychanym powietrzu.

Nie zapominajmy również o korzyściach czysto ekonomicznych. Dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła po pomieszczeniach, zużycie energii jest mniejsze - prowadzi to do mniejszych kosztów, oszczędzamy wtedy około 12-15% w skali roku w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami grzewczymi.
Warto też wspomnieć o tym, że pomieszczenie bez tradycyjnych grzejników wystających ze ścian umożliwia więcej wolności w aranżacji pomieszczenia. Nie każdy pamięta o tym aspekcie, a takie rozwiązanie może naprawdę uatrakcyjnić wnętrze, jeśli taką wolną przestrzeń dobrze się wykorzysta.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 19 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-04
Fachowe doradztwo i miła obsługa. Zamówienie zrealizowane w kilka godzin. Bardzo polecam ten sklep.
2023-07-06
super
pixel