Skontaktuj się z nami +48665310482
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Filtry osadnikowe

( ilość produktów: 3 )

Jak zabezpieczyć instalację centralnego ogrzewania przed osadzaniem się szkodliwych zanieczyszczeń? Pomocą służą filtry osadnikowe. Odpowiadają za likwidację wszelkich czynników mechanicznych oraz biologicznych, które źle wpływają na wymianę ciepła, a także natężenie jego przepływu. Znaleźć je można w asortymencie naszego sklepu, w którym przygotowaliśmy części wykonane ze stali nierdzewnej. Już teraz zapraszamy do sprawdzenia wszystkich dostępnych wariantów.

Filtry osadnikowe ze stali nierdzewnej

Materiał wykonania dostarczanych komponentów umożliwia ich bezpieczną eksploatację przez długi czas. Filtry osadnikowe ze stali nierdzewnej zachowują wysoką odporność mechaniczną przy niskich i wysokich temperaturach. Są też odporne na korozję. Części hydrauliczne sprawdzają się tym samym w wymagających środowiskach. Do wyboru mamy elementy, których ciśnienie nominalne wynosi 10 bar. Z kolei maksymalna temperatura pracy sięga 100°C. Wykorzystują unikalną technikę filtracji, która ogranicza ryzyko zapowietrzania się przy intensywnym użytkowaniu.
Filtry osadnikowe zatrzymują cząstki rdzy, piasek bądź inne zanieczyszczenia stałe pochodzące ze zużytych elementów instalacji. Można je wykorzystać m.in. do filtracji mechanicznej oraz ochrony urządzeń gospodarstwa domowego lub systemów grzewczych. W tym celu zachęcamy do wyboru produktów o różnych średnicach. Ich podstawowy parametr z łatwością dopasujesz do indywidualnych wymagań.

Prawidłowy montaż filtrów osadnikowych

Elementy przeznaczone są do instalacji na dwa sposoby. Pierwszy z nich to montaż filtra osadnikowego w pionie. Metoda ta jest stosowana, gdy medium przepływa z góry na dół. Druga zaś polega na zainstalowaniu części w pozycji poziomej. Wybierając właściwe rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę kierunek przepływu. Przed przystąpieniem do czynności instalacyjnych trzeba pamiętać o dokładnym oczyszczeniu rur ze wszelkich zanieczyszczeń.

Filtry osadnikowe – już teraz zapraszamy do składania zamówień w sklepie epicentra.pl.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 19 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-11
Git :)
2023-07-04
Obsługa zdecydowanie powyżej moich oczekiwań, zarówno przed zakupem jak i w trakcie.
pixel